Higurashi no Naku Koro ni Kai - recenze

28. července 2011 v 10:22 | Sara Whitney |  Anime
Název:Higurashi no naku koro ni Kai
Počet dílů:24
Rok vydání:2007
Žánr:drama, horor, thriller
Obsah:
Higurashi no Naku Koro ni Kai je pokračování Higurashi no Naku Koro ni a tudíž tam potkáme staré známé z Higurashi, ale s jednou změnou. Dočkáme se nové postavy v podobě Hannyu - ducha a kamarádky Riky, kterou nikdo kromě ní nevidí. Zjišťujeme, že opakování července má na svědomí právě Rika s pomocí své kamarádky. Snaží se zvrátit osud ve svůj prospěch a zažít šťastný konec, ale po mnoha neúspěších ji to pomalu, ale jistě, přestává bavit. Nevidí žádné východisko a tak ví, že opakovat ten samý červenec nebude moci donekonečna.
Zjišťuje ale, že někteří její kamarádi si na minulé července pamatují (i když matně) a podvědomě se snaží zabránit tragédii stejně jako Rika a začíná se jim to dařit. Ale pak se stane něco - věc, která by nikoho ani v nejmenším nenapadla a kterou nešlo předvídat a znovu začne hatit do té doby úspěšně plány Riky a jejích přátel...
Vše se začíná odehrávat stejně jako v jednom z minulých červenců, reportéři Tomitake a Takano i přes veškerou ochranu záhadně umírají. Ale odehrálo se vše opravdu tak, jak to na první pohled vypadá? Kdo stojí za tím vším? Je to opravdu osud, nebo jen nějaký člověk, který z toho má prospěch? A hlavně, podaří se Rice dosáhnout svého šťastného konce?
Vlastní názor:
Higurashi no Naku Koro ni Kai je důstojným a velmi dobrým pokračováním Higurashi no Naku Koro ni a konečně nám objasňuje některé velké záhady, které určitě netrápily jenom mne. Kdybych to zkrátila, je to takový návod na pochopení Higurashi, osvětlí se v něm vše, co jste předtím nechápali a konečně složí celou skládačku dohromady.
Děj je velmi zajímavý a obsahuje plno nečekaných zvratů, které vás jistojistě překvapí stejně jako překvapily mě. Autoři si s tím skutečně vyhráli a já byla nadmíru spokojená.
Charaktery postav zůstávají stejné, ale je zajímavé odhalovat některé věci, které jsme o nich dosud netušily a zjišťovat, že většina postav je vlastně úplně jiná, než jsme si až doposud mysleli. Hannyu mi přišla trochu otravná, ale nebylo to nic závažného, co by vám zkazilo požitek z anime.
Hudba mě trochu zklamala, zvlášť opening od kterého jsem čekala krapet víc. Ale postupně jsem začala zjišťovat, že se mi začal líbit a že textem vlastně k anime velmi dobře sedí. Ending se mi líbil o trochu více než opening a musím říct, že se mi možná líbíl více než ten k první sezóně.
Kresba zůstala stejná jako v Higurashi a animace se o docela hodně vylepšila, je vidět, že technika jde dopředu. Byla jsem naprosto spokojená.
Abych to tak shrnula, Higurashi no Naku Koro ni Kai rozhodně stojí za zhlédnutí, a to především v případě, že jste už viděli Higurashi a máte ohledně něj nezodpovězené otázky a také pokud vás zajímá, jak to vlastně s Rikou, Keicihim a jejich přáteli dopadne.
Hodnocení:80%
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 20:53 | Reagovat

určitě se juknu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama